Tangvallplanen…
Et gigaplanprosjekt på 1171 sider,
Det virker helt forstokket…her skal altså store ute-idretter som fotball,friidrett og sandvolleyball MISTE store aktivitetsflater, mens idretter som ikke har sine naturlige spilleaktivitetear utendørs sommerhalvåret FÅ store arealer. Se for eksempel basketball, de er med i alle prosjektskissene. De har nettopp fått egen basket hall (Lunde). Vi er alle glad i basketball, men jeg minner bare på at det heter SANDvolleyball og ikke volleyball som fremgår i dokumentet. Det er fordi vi er en egen idrett, sandvolleyball som er godkjent som egen idrettsgren i NIF systemet, og vi er en sommerhalvår-uteidrett.
Vi er knapt nevnt i planarbeidet, i bestefall i Nærmiljøanlegget, og da avspist med 2 baner. Og så diskuteres det at banene (de 4 vi har) brukes mye av skolen i skoletiden (s 1073) og heldigvis har barnas representant Yngvild Grummedal kloke ord ( s1171) anført at :
Jeg registrer at det i planforslag 2b blant annet er:
· ·
·
En 11-fotballbane mindre, samt 2 færre gressbaner
Ikke blir lagt opp til et fullverdig friidrettstilbud, hvor det medfører manglende tilhørighet mellom løpebane og
kastsone. Kastsonen står i tillegg beskrevet som «ikke fullverdig»?. Redusert fra 4 til 2 sandvollyballbaner
Jeg ber om at det tas hensyn til bruksverdien av dagens idrettsanlegg og planlegges hensiktsmessige løsninger som tilsvarer fullverdig erstatning.
Det bør i den videre planleggingen/utformingen legges til rette for en økt medvirkningsprosess for involvere barn og unge brukere av Kulturskolen, fritidsklubb, idrett og skoler.
Vær vennlige å lese planutkastet, og kommenter det når det kommer på høring, vær så vennlig å mail saksbehandler Vibeke Wold Sunde og anfør disse tankene… hun må jo være basketballspiller… Hvorfor ikke sentrale sommeridretter som boccia, krocket, håndball???
vibeke.sunde@sogne.kommune.no
Vær så vennlig å skriv kommentarer på den alltid årvåkne Nicos N247 side…for all del, ikke bare trykk «like» eller smilefjes!
Legg igjen en kommentar